Bulaşık Makinesi Rehberi; Bardakların üzerinde mavi lekeler?

Bardakların üzerinde mavi lekeler yanlış parlatıcı kullanımına işaret eder, parlatıcı makinenizin kurutma performansını arttırmak için kullanılır.

Fazla parlatıcı kullanımında bardakların üzerinde mavi lekelerle karşılaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için makinenizin dokümanlarına bakınız.

 

Bulaşık Makinesi Rehberi; Kaç Programlı Bulaşık Makinesi Almalıyım?

Günümüzde 10+ program bulaşık makinleri var, piyasadaki 3 programlı 1 saatlik kısa programı olan makineler'de pekala işinizi görecektir. Aslında alacağınız 10+ programlı makine'de dahi ençok kullanacağınız yine 1 saatlik kısa yıkama programı olacaktır.

 

Bulaşık Makinesi Rehberi; A+++ ve A+ nedir? Bulaşık Makinesinde Kablosuz Bağlantı teknolojileri?

Bulaşık makinesi alırken A+++ veya A enerji sınıfı olmasına dikkat etmenize pratikte gerek yoktur, bu derecelendirme sadece Ekonomi programı için geçerlidir, diğer programların su ve elektrik tüketimleri için satın aldığınız cihazın teknik dokümantasyona bakmanız gerekir.

Ekonomi programı neredeyse en uzun 2+ saatten fazla sürede yıkama yapabilen bir program olması sebebiyle günlük hayatta kullanımı pek pratik değildir. 

Bu sebeple bulaşık makinesi alırken enerji sınıfını ihmal edip makul sürede 60 dk gibi ve makul su ve enerji harcayan bir makineye yönelebilirsiniz.

Kablosuz bağlantılı wifi/bluetooth özellikli bulaşık makineleride pazardaki yerini yavaş yavaş almaya başlamakta. Fiyat olarak olarak en üst sınıfta yer alacak bu cihazlar ile evde değilken bulaşıkların yıkanmasını veya günün belirli saatlerinde bulaşık makinenizin otomatik olarak çalışması gibi fonksiyonları yönetebileceksiniz.